Keď sa chce, tak aj z Bratislavského hovna sa môže stať kvetinka.

Autor: Jakub Kuruc | 2.4.2015 o 22:20 | (upravené 2.4.2015 o 22:29) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  1589x

Aféra okolo kontajnerov na Šafku, mestských hradieb a SNG (Slovenskej Národnej Garáže) nám ukázala možnosť, ako sa to dá v Bratislave nesrovnať.

Ostaneme pri tom, „keď sa chce“. Nie vždy sa chce, nie vždy sa musí chcieť, ale niekedy by sa mohlo a vtedy by to možno hneď vyzeralo inak.

Vždy som si myslel, že ak sa začnú ľudia viac zaujímať o svoje okolie, vytvoria zaujímavé návrhy na riešenia problémov vo svojom meste (časti, dediny, obce, štátu, sveta, vesmíru...), poprípade začnú riešiť tieto problémy, bude sa tu žiť lepšie. Samozrejme, ako vo väčšine prípadoch som sa mýlil. Príkladom nám môžu byť naši (bratislavskí) komunálny politici. Tí najlepšie charakterizujú (bez názoru verejnosti) čo je prospešné pre hlavné mesto. Aféra okolo kontajnerov na Šafku, mestských hradieb a SNG (Slovenskej Národnej Garáže) nám ukázala možnosť, ako sa to dá v Bratislave nesrovnať.

                                    

Čo sme si zvolili to máme, možnože to neskôr dáme.  Ale aj tak tým našim politikom veríme, majú predsa na to štyri roky.

Potom tu však máme osobitnú skupinu, ktorá je nevyspytateľná a zväčša reaguje iba na internete. Sú to rozhľadení ľudia, ktorí svojou osvetou „prispievajú k rozvoju lepšieho života v našom kraji“.             Tu možno narazíme na kameň úrazu. Zatiaľ čo u politikov vieme, že nie všetko čo sľúbia sa nakoniec splní, u internetových aktivistov si nie sme istí ničím. Možno mám mylnú predstavu, ale ak by tí ľudia čo píšu nezmyselné komentáre, alebo blogy (akým je napr. tento) spravia niečo príjemné pre život vo svojom okolí (samozrejme tým nemyslím vraždu suseda a pod.), stanú sa ich reči realitou a Bratislava by mohla prekvitať (to isté platí aj pre iné mestá). To by však museli chcieť.

Následne sa človek aj stretne s vtipnými komentármi a pripomienkami typu: „Je síce fajn, že upratujete, ale pred mojím domom ste ešte neupratali.“ Načo to čistíte? Aj tak vám to zajtra popíšu“         Jednoducho, aj keď sa robí, robí sa toho málo a prevažne tam kde netreba...

Takže ak sa z internetových aktivistov stanú aj dobrovoľníci, čo niečo reálne urobia, môžeme sa tu mať naozaj dobre. Je to zadarmo a zdraviu to neublíži.

Z užitočného hovna (hnojiva) môže časom vyrásť kvetina

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?