Bratislava, hlavné mesto galaxie.

Autor: Jakub Kuruc | 2.11.2014 o 19:35 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1715x

Je to tu. Predvolebný ošiaľ v plnom prúde a z billboardov na nás pozerá viac odborníkov , ako existuje odborov, kde by odborníkmi mohli byť.

Som obyvateľom Bratislavy už nejaký ten rok.  Ale až teraz, aj z iných pohľadov, si naplno všímam vizuálny smog nastávajúcich komunálnych volieb.

Všetci chcú niečo meniť a pritom nezačnú ani od seba. Jednému vadí vizuálny smog, a pri tom má billboardov ako nasraných. Druhý nám na oplátku rozkopal Šafárikovo námestie, kvôli električke, ktorú možno uvidím až keď dostanem doktorandský titul (pre spresnenie, zatiaľ som len prvák na výške). Tretí  sa nám pokúsi zahrať primátora v divadelnej inscenácií „Ako to (ne)do*ebať s pravicou“... A takto by sa dalo pokračovať do nekonečna. Či už pri kandidátov na starostov, alebo poslancov do mestského a miestneho zastupiteľstva.

Ale prečo to vlastne pripomínam, keď to vidí každý?

Presne pre tie posolstvá! Väčšina kandidátov vie, čo voliči potrebujú. A práve preto tu máme XY odborníkov a expertov na dopravu, čistotu v meste, rodiny, bezpečnosť, zeleň a pod.

To všetko môžeme pospájať a vznikne nám nádherné mesto ako z rozprávky.  Skúsim teda opísať Bratislavu (keďže tu žijem), ako by mohla vyzerať kebyže sa spojí väčšina kandidátov a ich sľuby, ciele, predsavzatia, sny... (K tomu ako to funguje teraz pred voľbami sa moc vyjadrovať nebudem, pretože ako volič som už prežratý pagáčov, gaštanov a iných dobrôt. A z pozície kandidáta si pripadám ako úplný blbec, pretože ako aktivista a dobrovoľník, robím svoju činnosť (podľa niektorých ľudí) len ako PR.)

 

Bratislava 2014

Bra-ti-sla-va, neni ako Viedeň, neni ako Zürich , cesty očaria a nezradia ťa, po večeroch bezpečná, a čistá za dňa, (originál: A.M.O. – Bratislava)

Bratislava hlavné mesto galaxie.

Už po príchode do to tohto okúzľujúceho mesta si môžete všimnúť, že doslova plávate na cestách, ktoré sa tak prispôsobujú vozovke, že by sa dali prirovnať iba k matracu Dormeo.

Na okolo iba samá zeleň, ktorú za vlastné náklady dali vysadiť developéri a finančné skupiny.

„Je tu prekrásne.“

Každá mestská časť je poprepájaná električkovou traťou, MHD nemešká a loďou sa časom dostanete aj do Rače. Cesty sú také veľké, že sa netreba ani predbiehať.  Parky krajšie ako Elyzejské polia a tá pohoda. Deti sa môžu hrať asi všade, je ich viac ako smetí (tých ihrísk, kde sa môžu deti hrať). Smeti ako aj grafity už v meste neuvidíte, teraz sa o nich učí len v učebniciach dejepisu. A slovo korupcia sa stalo dokonalým príkladom rýchleho archaizmu. Cestu do magistrátu nemôžete minúť, pretože je tak transparentný ako najväčšia herňa v Las Vegas.

 

 A tak ďalej...  Sú to úplné blbosti a hlavne nereálne veci.  Lebo nikto sa nevie s nikým na ničom dohodnúť, aj keď ide o spoločnú vec (jedinou výnimkou sú dohody s developermi, tie fungujú vždy).

Všetkým záleží až tak veľmi na blahu druhých, že si zabudnú upratať pred vlastným prahom, a potom vodu kážu a víno pijú.

 

Nehovorím, že tie problémy a sľuby sú zle, ale, že je ich už veľa. Dokonca aj na hlavné mesto. Preto verím (už zase), že nech vyhrá hocikto, dočkáme sa konečne nejakých pozitívnych zmien. A keď nie, tak budem dúfať o ďalšie štyri roky...

Držím palce všetkým kandidátom, nech ich neopustia morálne hodnoty.

 

Foto: Marek Ševc

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?